Dlaczego warto współpracować z wirtualną asystentką?

obsługa administracji zdalne wsparcie

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że za pomocą małego telefonu będziemy mogli realizować czynności, które dotychczas wykonywano na komputerach. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarządzać firmą za pośrednictwem smartfona. Dzięki postępowi technologicznemu zmienia się również sposób wykonywania pracy.  W ciągu ostatnich 10 lat pojawiły się nowe zawody związane bezpośrednio z działalnością przez Internet. Jedną z profesji jest wirtualna asystentka. W przeciwieństwie do niektórych Państw jak np. Wielka Brytania czy USA, w Polsce jest to w dalszym ciągu niszowy zawód. Warto jednak zwrócić uwagę, że z dnia na dzień pojawia się coraz więcej przedsiębiorców , którzy wyrażają chęć podjęcia współpracy z osobą pracującą zdalnie. W dzisiejszym artykule chciałabym skupić się temacie, dlaczego warto współpracować z wirtualną asystentką.

Kim jest wirtualna asystentka?

Zacznę może od tego, kim właściwie jest wirtualna asystentka. Jest to osoba, której możesz zlecić różnego rodzaju zadania, na które nie masz czasu lub uważasz, że ktoś może wykonać je lepiej od Ciebie.  Najczęściej na tym stanowisku pracują kobiety, dlatego przyjęło się mówić, że jest to asystentka, a nie asystent. Nie zmienia to jednak faktu, że zdalnym wsparciem może być również mężczyzna. Ale do rzeczy – Dlaczego wirtualna? Ponieważ pracuje zdalnie, dzięki czemu nie musisz organizować jej miejsca w swoim biurze. Nie musisz również zatrudniać jej na etat. Asystentki prowadzą zwykle swoją działalność gospodarczą. Rozliczają się na podstawie faktury, najczęściej w systemie godzinowym. To Ty decydujesz, ile godzin w miesiącu potrzebujesz pomocy. Każda zdalna asystentka specjalizuje się w konkretnych działaniach – część świetnie sprawdza się w copywritingu, część w szeroko pojętym marketingu, a część  w tworzeniu i obsłudze stron internetowych.  Teraz, kiedy już pokrótce opisałam Ci kim jest wirtualna asystentka, w kilku punktach wyjaśnię, jakie są korzyści i dlaczego warto z nią współpracować.

Dlaczego warto współpracować z wirtualną asystentką?

 

1. Wsparcie w codziennych zadaniach

Dzięki wsparciu wirtualnej asystentki możesz zrezygnować z wykonywania zadań, które zabierają Ci codziennie sporo czasu nie przynosząc Ci wymiernych efektów. Są to niekiedy zadania nudne i monotonne. Nie oszukujmy się. Prowadząc firmę zawsze są obowiązki, które trzeba wykonać, ale na samą myśl o nich Twoja motywacja do pracy spada bardzo szybko.  Wszyscy dobrze wiemy, że doba przedsiębiorcy jest bardzo krótka, a do Twoich głównych działań należy przykładowo pozyskiwanie nowych Klientów i sprzedaż oferowanego produktu lub usług. Czy nie warto zatem oddelegować nużące, codzienne zadania zdalnej asystentce zyskując dodatkowy czas na kluczowe działania firmy?

2. Oszczędność czasu i pieniędzy

Prowadząc własną firmę często brakuje czasu, aby wszystko wykonać. Bez znaczenia czy dane zadania zajmują Ci tylko godzinę czy pół dnia. Zawsze na liście zostaje coś do zrobienia. Korzystając z usług wirtualnej asystentki zyskujesz czas, dzięki czemu możesz skupić się na szybszym rozwoju firmy.

Wirtualna asystentka pracuje dla Ciebie tylko tyle, ile tego potrzebujesz, kiedy potrzebujesz. W przeciwieństwie do stacjonarnego pracownika, nie musisz zatrudniać jej na etat, płacić ZUSu, poświęcać przestrzeni biurowej i martwić się zakupem dodatkowego sprzętu. Otrzymujesz fakturę, to jedyny koszt jaki ponosisz. Dodatkowo to Ty decydujesz czy potrzebujesz pomocy 5, 10 czy może 30 godzin w miesiącu. Czy to nie jest sprytne rozwiązanie?

3. Elastyczność

Dużym plusem współpracy z wirtualną asystentką jest elastyczność w działaniach. Wirtualnej asystentce łatwiej dostosować godziny pracy do Twoich potrzeb w porównaniu do stacjonarnego wsparcia. Być może potrzebujesz pomocy głównie wieczorami lub w weekendy. To nie jest problem. Wiele zdalnych asystentek pracuje właśnie w tych porach i może okazać się, że idealnie się zgracie.

Tak jak wspomniałam wcześniej, wirtualne asystentki specjalizują się w różnych dziedzinach. Dzięki współpracy na godziny możesz pracować z kilkoma asystentkami nad różnymi zadaniami mając pewność, że Twoją firmą zajmują się osoby znające się na rzeczy.

4. Brak ograniczeń

Dzięki kooperacji ze zdalną asystentką nie ogranicza Cię lokalizacja. Możecie pracować na dwóch krańcach Polski. O wiele łatwiej jest znaleźć dobrego pracownika, jeśli nie ogranicza Cię jego miejsce zamieszkania.

5. Motywacja do pracy

Być może przeszło Ci przez myśl, że zlecając pracę zdalnie, nie masz możliwości kontrolowania czy wirtualna asystentka faktycznie pracuje w wykupionym przez Ciebie czasie.  Gwarantuję Ci, że prawie każda z nas chce wykonać usługę dla swojego Klienta na jak najwyższym poziomie. Dlaczego? Ponieważ pracując tworzymy swoją markę osobistą. Nie od dziś wiadomo, że pozytywne opinie Klientów to jedna z najlepszej reklamy naszej firmy.  Dlatego jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się czy Twoja zdalna asystentka będzie na pewno sumiennie pracowała pamiętaj, że próżnowanie nie jest nam zupełnie na rękę.  Każdy zadowolony Klient to kolejny krok w rozwoju naszego biznesu.


Mam nadzieję, że dzięki mojemu artykułowi udało Ci się w pewnym stopniu poznać specyfikę pracy wirtualnej asystentki oraz korzyści, jakie niesie ze sobą współpraca z nią. Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz zlecić mi zadania skontaktuj się ze mną.

Sprawdź też: Wirtualna Asystentka Cennik